با ما تماس بگیرید :  
01342123211 - 42141684

کرایه خانه حدود 11 درصد رشد کرد

کرایه خانه ۱۰.۸درصد رشد کرد

بانک مرکزی اعلام کرد تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی تهران در اردیبهشت امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۲درصد افزایش یافته است.

به گزارش مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ به ۱۵۴۳۱ واحد مسکونی رسیدکه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۲درصد افزایش نشان می‌دهد.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵، متوسط قیمت خریدوفروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۴۰.۱میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۱.۷ و ۲.۸درصد افزایش یافته است.

در اردیبهشت ماه سال ۹۵ از میان مناطق بیست‌ودو گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۸.۳میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۲۱.۴میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت سال ۹۵ حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت با سهم ۵۲.۱درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مزبور در مقایسه با اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ معادل ۱.۶درصد کاهش نشان می‌دهد.

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۹۵ حاکی از آن است که از میان مناطق بیست‌ودوگانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۵.۲درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.

همچنین مناطق ۴، ۲ و ۱۵ به ترتیب با سهم ۱۰.۵، ۸.۴ و ۶.۳درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در اردیبهشت ماه سال ۹۵ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۷ و ۱۰.۸درصد رشد نشان می‌دهد. ماهیت قراردادهای اجاره مسکن که غالبا یک ساله تنظیم می‌شوند و نیز اثرپذیری شاخص اجاره بهای مسکن از سیاست‌های کنترل و مهار تورم، سبب رشد متناسب اجاره‌بها با تحولات نرخ تورم در کشور شده است.

سهم هزینه مسکن (اجاره بهای مسکن اعم از شخصی و غیر‌شخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی معادل ۲۸.۴درصد  است.


ارسال شده در :12 خرداد 1395 - 16:15